ביופידבק לבקרת טמפרטורת קצות האצבעות עם מכשיר ביתי פשוט

843df71c296d4564faaf99e62396d45a_153X120

מד הטמפרטורה יכול להראות שינוי בחום הגוף עם דיוק של עשירית המעלה, בהתאם לרמות הסטרס שאדם חווה.

שינוי בחום הידיים או הרגליים משקף את זרימת הדם בגוף וזרימת הדם מושפעת ישירות משינוי ברמות המתח או ההרפיה של אדם. למשל, כשאדם מדבר על אירוע מעציב שקרה לו עם הוריו, מעבידו או עם חבר, טמפרטורת הגוף שלו יורדת ב 5 עד 20 מעלות (פרנהייט).

 

לעומת זאת, כשאדם נזכר במקרה של אי הבנה קלה שהייתה לו עם אדם אחר, הטמפרטורה יורדת במעלה אחת בלבד. אם תחשבו על השמש החמה בחופשה האחרונה שלקחתם, טמפרטורת הידיים והרגליים שלכם עשויה לעלות ב 10 מעלות שלמות.

זה מפתיע עד כמה במהירות השינוי הזה מתרחש. רבות אנשים אומרים לאחר השימוש במכשיר – "לא היה לי מושג עד כמה אצבע קטנה יכולה לעשות כזה שינוי גדול". עוצמת השינוי בטמפרטורה (כלומר, בכמה מעלות היא ירדה) תלויה בגורם שהכניס אדם לסטרס ובאופן בו אדם בדרך כלל מגיב לסטרס.

המכשיר כולל חיישן טמפרטורה המוצמד לקצות האצבעות ומחובר למד תצוגת טמפרטורה.

  • רצוי לתרגל בסביבה שקטה, בבגדים נוחים וללא דברים שעלולים להפריע בתרגול. דאג לבחור חדר או מיקום שבו אנשים אחרים לא יפריעו לך באמצע.

  • מומלץ לתרגל כשעה לפחות לאחר ארוחה.

 

  • מומלץ לתרגל פחות או יותר סביב אותה שעה כל יום. כך הגוף מתרגל לשגרת התרגול, יודע מתי צפויה לו אתנחתא של רוגע ולבסוף הגוף ילמד שהרפיה והפחתת מתח היא סוג של הרגל חדש שאימצת שיהפוך לאוטומטי וקל יותר לביצוע עם הזמן.

 

  • לאחר האימון העשירי שלך בתנאים הנ"ל נסה לתרגל הפחתת סטרס גם בתנאים יומיומיים יותר, כגון בסביבת העבודה שלך או בהפסקת הצהריים. עשה את התרגול הזה אחת לכל עשר פעמים בהם אתה מתרגל בסיבה שקטה ועקוב אחר כיצד אתה מצליח להעלות את טמפרטורת קצות האצבעות גם באמצע שגרת היומיום שלך, ותבחין כיצד אתה מתמודד במצבי סטרס באופן טוב ורגוע יותר.

למד את טווח הטמפרטורות שלך בטרם השימוש במכשיר

על מנת ללמוד את טווח הטמפרטורה הטבעי שלך יש לעקוב אחר טמפרטורת קצות אצבעותיך לאורך שבוע. לכל אחד טווח שונה.

המטרה לטווח הארוך – ללמד את עצמך להעלות את הטמפרטורה ל 95 מעלות (פרנהייט) ומעלה ולגרום לה להישאר גבוהה לכל אורך זמן התרגול שלך. אם באותו זמן התרגול אתה מקשיב לדיסק פסיכואקוסטי להפחתת מתחים, תראה שזה נעשה קל אף יותר.